Як все починалося...

Відлік історії Центру науково-технічної творчості розпочинається в 1936 році - в місті спочатку була створена Дитяча технічна школа. До війни заклад мав свій планер, невеликий аеродром. Працювало декілька гуртків, в яких навчалося 150 учнів.

В липні 1947 року було відкрито станцію юних техніків. Директором закладу став Юсупов Мухтар Сабірович. У повоєнні роки в заклад прийшли працювати закохані в свою справу, відкриті та віддані дітям фахівці. Започатковано роботу гуртків авіамодельного, судномодельного, фото справи та радіоконструювання.

/Files/images/storya_tsntt/01.jpg/Files/images/storya_tsntt/06 а.jpg

1950 р. – заклад перейменовано в Дитячу технічну станцію.

1953 р. – заклад перейменовано в Станцію юних техніків. В цей період Станція юних техніків нашого міста була кращою в області з судномоделізму. Директор СЮТ Вергун Іван Михайлович зібрав талановитий колектив педагогів, серед якого особливо відзначалися Корецький В. І., Юрченко В. М., Волошин А..

1968 р. – створено гуртки початкового технічного моделювання та авто моделювання.

Успіхи гуртківців станції були значними для того часу: стали щорічно проводитися різноманітні змагання та виставки дитячої творчості серед школярів міста, кращі роботи експонувалися на республіканських виставках досягнень.

З 1969 р. відкриті лабораторії гуртків ракетомоделювання, радіотелеграфістів, картингу, радіотехніки, кіно гурток.

/Files/images/storya_tsntt/07.jpg

Учнів навчали досвідчені педагоги, інженери, визнані спортсмени, багаторазові чемпіони обласних та республіканських змагань: Родькин, Вергун І. М., Онуфрієнко, Кіпріянов В.М., Пасинков О. О., Стешенко А. М., Малий А.З., Рябошапка Ю.І..

1971 р. – початок роботи гуртків радіооператорів, кіномеханіки.

1972 р. – в структурі закладу з’явилися гуртки конструкторів та електриків.

На базі навчального закладу плідно працюють гуртки та секції, що надають дітям первинні конструкторські та технологічні знання. Найкращі вихованці СЮТ мають можливість оздоровитися в обласному таборі «Юних техніків». Розширилася мережа технічних гуртків. На базах шкіл, в клубах за місцем мешкання відкривалися гуртки та секції для дітей. В цей час в технічних гуртках щороку навчалися понад півтори тисячі вихованців.

З 1975 р. на станції відкрита прокатна база.

В 1976 р. вперше гуртківці-авіамоделісти беруть участь в Республіканському зльоті юних техніків. Заклад освіти до нових перемог веде директор Бєлєнцов Григорій Дмитрович.

З 1979 р. СЮТ очолює Костюченко Валентин Петрович. Енергійний, цілеспрямований керівник, Костюченко В. П. зростив професійний колектив педагогів, та сприяв підвищеню статусу закладу на теренах поашкільної освіти Дніпропетровщини.

80-ті роки - період інтенсивного розвитку технічної творчості в місті. Зростає кількість юних марганчан, які навчаються в конструкторських та спортивно - технічних гуртках. Відкриваються гуртки науцково - технічного та виробничо - технічного відділів. Активно поширюється радіоспорт, гуртки телеграфістів та радіопеленгації, радіобагатоборства. Розпочато роботу колективної радіостанції.

Зміцнюється матеріальна база гуртків, будується автотраса, авіакордодром, картодром, стаціонарний басейн для запуску судномоделей.

Гуртки виробничо - технічного профілю (промислового конструювання, картингу та багі, електротехнічний, автоматики виробництва, токарів) працюють на базі міжшкільного навчально - виробничого комбінату. Технічна творчість школярів спрямована на профорієнтацію учнів в умовах виробництва.

За підтримки промислових підприємств створюються гуртки раціоналізаторів та винахідників, вихованці яких виконують замовлення базових підприємств міста.

З 1980 року для юних марганчан відкрився дивовижний світ мультиплікації. В закладі створюється студія мультиплікаційних фільмів «Под солнцем» (керівники Костюченко В.П. та Шемет М.І.). Студія багаторазово була призером обласних та республіканських конкурсів дитячої кіно творчості. Учнівські роботи були відзначені на всесоюзних конкурсах.

В період 1980-1985 р.р. створюється унікальне для нашої області міське наукове товариство «Шукач» (керівник Костюченко В.П.), яке стало координатором роботи всіх шкільних гуртків та факультативів природничо-математичного циклу. В рамках товариства відкриваються наукові учнівські об’єднання, на чолі яких стоять талановиті педагоги: Калашник А.Ю., Пенькова В.В., Костюченко О.В.

Вагомий внесок у роботу товариства зробили: О. В. Медяник, З. І. Откидач, А. В. Лінник, І. М. Куліш, Б. В. Топчій, Л. П. Новікова, А.К. Пономаренко, Т. В. Постнікова, Ю. М. Роговський, О. Ф. Розумович, О. Ю. Крисенко.

1990 - 2000 роки Цент очолює директор Костюченко Ганна Йосипівна.

1991 році заклад став називатися Центр науково-технічної творчості. Розширилася мережа гуртків та напрями діяльності освітнього закладу.

/Files/images/storya_tsntt/03.jpg

На базах шкіл міста активно функціонують гуртки початкового-технічного моделювання, працюють відкриті творчі лабораторії, постійно проводяться показові запуски моделей вихованців під керівництвом Костюченко Г.Й., Ямаєвої В.М, Попової О.М., Холод В.Г.

Розвиваються секції спортивно-технічного моделювання, а саме: радіопеленгація, спортивне орієнтування, колективна радіостанція. Гурток радіооператорів. Вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, формування технічної культури, здібностей та обдарування учнівської молоді внесли керівники гуртків - Захарова Н.В., Стешенко А.М., Малий А.З., Єрмоленко О. П., Ленець В. А., Кіпріянов В. М.. Ці керівники передавали свої знання та вміння вихованцям, виростили десятки спортсменів - майбутніх конструкторів та інженерів.

Вихованці радіотехнічного та радіо конструкторських гуртків під керівництвом Штуки Г.Г., Рябошапки Ю.Й., Березовікова В.П., Стешенко А.М. стають багаторазовими призерами обласних змагань з прийому та передачі радіограм, змагань з радіо триборства, Чемпіонатів зі спортивного орієнтування, змагань зі швидкісної радіопеленгації та інших.

З 1997 році товариство «Шукач» та об’єднання «молодіжний університет» співпрацює з німецьким клубом «Ліонс» (м. Ехінгем). За сприяння міжнародної допомоги в закладі створено комп’ютерний клас, придбані підручники, методичні посібники та технічні засоби навчання. В цей час в Центрі викладають професійні педагоги із великим досвідом роботи - Постнікова Т.В., Лінник А.В., Шабля А.Г., Вієнко Г.В., Строганова Н.В, Шаплик О.О. та інші. За роки існування товариства більш ніж 1000 учнів виступили з доповідями наукових робіт міських конференціях, окремі вихованці стали призерами обласних конкурсів-захистів учнівських дослідницьких робіт.

Ми пишаємося виставковою колекцією судно моделей вихованців Корецького В. І. та Кіпрянова В.М.

/Files/images/storya_tsntt/02.jpg

Багаторазово вихованці Центру стають переможцями обласного конкурсу винахідництва та раціоналізаторства, змагань з радіозв’язку на коротких хвилях, обласної виставки радіолюбителів - конструкторів, призерами конкурсів українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», змагань з судномодельного спорту (класи моделей до 600 мм та радіокеровані), виставки науково-технічної творчості учнівської молоді, конкурсів з інформаційних технологій - знавців ПЕОМ, «Комп’ютерна перлинка», конкурсів макетування та верстання, конкурсу комп’ютерної графіки та анімації.

Центр стає осередком технічної творчості в місті, центром спілкування та єднання творчо обдарованої молоді.

З 2003 року проводиться обласний конкурс-захист робіт „Творча майстерня ”, який дає змогу вдало поєднати теоретичні знання та практичні навички юних умільців, а захист домашніх творів – виявити досвід естетичної оцінки своїх робіт.

З 2004 року команда авіамодельного гуртка ЦНТТ під керівництвом Серебрякова М.В.- багаторазовий переможець обласних змагань з авіамодельного спорту (мікромоделі), переможець Всеукраїнських змагань учнівської молоді з авіамоделювання, Чемпіонатів України з авіамодельного спорту, Чемпіонату світу серед юніорів. Двоє вихованців секції - члени збірної команди України. 11 гуртківців секції стали кандидатами в майстри спорту України.

/Files/images/storya_tsntt/05.jpg

З 2009 по 2012 роки Центр науково - технічної творчості до нових звитяг та перемог веде досвідчений керівник Аліфірова Людмила Григорівна.

В цей час освітній заклад отримує новітній сучасний вигляд та стає ареною творчого пошуку педагогів та учнівської молоді міста.

Великого поширення набуває проведення міських масових заходів з інформаційних технологій, змагань спортивно - технічного напрямку для учнів шкіл міста, різноманітних конкурсів та виставок дитячої творчості.

Протягом багатьох років багаторазові переможці обласних конкурсів юних дизайнерів, обласних та Всеукраїнських виставок дитячої творчості, обласного конкурсу «На кращого майстра народних ремесел» гуртківці Морозової М.О., Івахненко Л.М..

Сьогодення Центру науково-технічної творчості – це новітні напрямки дитячої творчості, розвиток особистості дитини, задоволення його пізнавальних потреб та змістовного відпочинку.

На початку нового тисячоліття відкрита Дитяча телестудія, яка успішно реалізує телевізійний проект «Світ дитинства».

Робота відділу декоративно-вжиткового мистецтва залучає до творчості шанувальників народних ремесел та знавців українських традицій.

ЦНТТ являється координатором та консультаційним центром у місті з проведення Всеукраїнських та Міжнародних інтерактивних конкурсів: природничого - «Колосок», математичного - «Кенгуру», фізичного - «Левеня», з інформаційних технологій - «Бобер».

З 2012 року Центр очолює Морозова Мар'яна Олександрівна. В організації навчально - виховного процесу важливе місце посідають інноваційні технології, впровадження освітніх проектів.

Педагоги закладу - багаторазові призери обласного конкурсу на кращу методичну розробку серед педагогів позашкільних установ.

Гуртківці - постійні учасники акцій та творчих проектів: «Майбутнє лісу – в твоїх руках» під патронатом Державного агентства лісових ресурсів України; «Подарунок ветерану своїми руками»; «Подаруйте дітям диво», «Від ідеї - до моделі».

Наш заклад крокує в ногу з часом.Змінюється склад викладачів, на зміну випускникам приходить нове покоління конструкторів, дослідників, моделістів, яким належить інтелектуальне майбутнє нашої держави.

Історія продовжується...

Кiлькiсть переглядiв: 478

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.