Конструювання повітряних зміїв

/Files/images/novini_tsntt/Фото0105.jpgПовітряні змії були винайдені в Китаї ще до того, як історики почали писати свої хроніки. Перші повітряні змії китайці почали робити з бамбука і листів рослин. Після винаходу шовку в 2600 році до нашої ери китайці стали робити зміїв з бамбука і шовку.

Відповідно до Європейських традицій, винахід повітряних зміїв приписується грецькому математику Архипу, що, близько 400 року до н.е., сконструював дерев'яного птаха, ґрунтуючись на дослідження польотів птахів. Вважається, що його надихнув побачений китайський повітряний змій – птах.

У 105 році н.е. римляни запускали прикрашені тканинні флюгери як військові прапори. Звичайно, вони були у формі тварин із широкими ротами і піднімалися на тичинах, щоб піймати вітер. Спадаючий циліндричний хвіст флюгера з тканини, що звивався як тулуб дракона, додавав вершникам впевненості в собі і створював загрозливий вид, що наганяв страх на ворога. Також флюгери вказували стрільцям напрямок і силу вітру.

Перший справжній європейський опис повітряного змія з'являється в книзі військових технологій у 1405 році. І тільки у XVII столітті повітряні змії стали звичайним явищем у Європі./Files/images/gurtki/змії2.JPG

Прийшов час, коли повітряні змії стали одними із самих головних помічників людини. Та свою заповітну мрію - піднятися на змії в повітря - людині ніяк не вдавалося здійснити доти, поки в Німеччині не з'явилася людина по імені Отто Лілієнталь. Йому й вдалося побудувати такого змія, на якому він у 1891 році вперше піднявся в повітря. Змій Лілієнталя був дуже мало схожий на звичні нам повітряні змії. Він нагадував літак, а сам Лілієнталь називав його "Планер". Пройшов час і інші люди удосконалили планер Лілієнталя, установили на ньому мотор із пропелером - так з'явився перший літак.

Повітряний змій, безсумнівно, зіграв свою роль в історії авіації. Але з розвитком авіації інтерес до нього ослаб. Поступово він перейшов у розряд іграшки чи предмета для конструювання.

Саме в гуртку «Конструювання повітряних зміїв» роблять перші кроки майбутні конструктори авіаційної та космічної техніки. Під час навчання учні знайомляться з історією розвитку авіації, основами технічного конструювання, авіа любительства, технологіями конструювання повітряних зміїв; опанують навички роботи з різним інструментом, виготовлення моделей повітряних зміїв за кресленням, конструювання різноманітних літальних об’єктів.

Очолює гурток Нетюхайло Олег Антонович - вчитель трудового навчання та технологій, вчитель вищої категорії, нагороджений обласною педагогічною премією. Вихованці гуртка призери обласного регіонального конкурсу - змагання учнівської молоді з повітряних зміїв.

Гурток працює на базі Марганецької гімназії.

Кiлькiсть переглядiв: 324

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.