Гурток історико - стендового моделювання

Одним з найпопулярніших захоплень у світі є моделювання. Воно єднає людей від малечку до похилого віку. Деякі з таких „іграшок” коштують як престижне авто і стають сенсом життя людини. Моделізм — це прагнення людини втілити мрію в реальність, побачити минуле або майбутнє, злетіти разом з власним літаком у небо або зануритись в глибини океану на власній субмарині... Одним з основних напрямків моделювання є стендовий моделізм — виготовлення моделей-копій.

Для тих, хто вперше почув слова "стендовий моделізм”, треба пояснити: це відтворення власноруч техніки та фігур людини в мініатюрі. При цьому під коротким словом техніка ми маємо на увазі не менше десятка напрямків: це кораблі починаючи від галер, парусників середньовіччя до найсучасніших авіаносців та катерів, катапульти та арбалети, бронетехніка, авіація усіх часів та народів, легкові та вантажні автомобілі, космічні кораблі, споруди та укріплення древніх замків, блокпости, доти, казарми та палатки сучасних армій світу. Всі ці дивовижні моделі склеюються з найдрібніших деталей, розфарбовуються спеціальною модельною фарбою. За допомогою різних засобів моделям надається природний вигляд — це може бути пил, подряпини, кіптява — все як на оригіналі.

Сучасний стендовий моделізм — це ціла наука. Моделіст-новачок цілком може не заплутатися в модельному світі. На допомогу йому завжди прийдуть педагоги Центру, які порадять обрати для моделювання якусь одну епоху чи одну тему.

Виконуючи моделі авіації, бронетехніки, кораблів треба визначитись не тільки з епохою, а також з країною, що їх будувала, та битвами, в яких ця техніка брала участь. Комусь до вподоби сучасні американські реактивні літаки, а хтось обере радянські танки Другої світової.

Звичайно, треба підкреслити значну роль стендового моделізму у розвитку важливих якостей дитини. Це заняття вдосконалює логіку, уважність, просторове мислення, вміння майструвати власноруч, а більш глибоке захоплення моделізмом виховує інтерес та любов до техніки, історії. З моделістів виростають макетники, конструктори, художники — творчі, розумні люди. Радимо батькам придбати для дитини пластикову модель — це може стати її захопленням на все життя.

Юні моделісти Центру- призери обласного конкурсу-виставки історико-музейного стендового моделювання.

Кiлькiсть переглядiв: 507

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.